کمک برای خرید موتور سیکلت برای حفاظت از جبیر

کمک برای خرید موتور سیکلت برای حفاظت از جبیر

کمک برای خرید موتور سیکلت برای حفاظت از جبیر

کمک برای خرید موتور سیکلت برای حفاظت از جبیر

 

به نقل از نذرطبیعت: مجموعه ذخیره گاه زیستکره‌ کویر شامل دو بخش پارک ملی کویر به مساحت ۴۴۲,۲۱۲ هکتار و منطقه حفاظت شد‌ه کویر به مساحت ۲۴۸,۹۵۷ هکتار می‌باشد.
این زیستگاه منحصر به فرد یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شده ایران است که بیشتر آن در شهرستان گرمسار استان سمنان و شهرستان ورامین استان تهران و بخش‌های کوچکی هم در استان‌های قم و اصفهان قرار می‌گیرد.
د‌ر حال حاضر مدیریت بخش پارک ملی کویر در اختیار اد‌اره‌ کل حفاظت محیط زیست استان سمنان و منطقه حفاظت شده در اختیار اد‌اره‌ کل حفاظت محیط زیست استان تهران قرار د‌ارد.
از گونه‌های شاخص جانوری این منطقه میتوان به یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، کاراکال، جبیر، کل و بز، قوچ و میش، روباه شنی، روباه معمولی، کفتار، گرگ، شغال، خرگوش، تشی، زرده بر اشاره کرد.
با توجه به اینکه این منطقه با استان قم مرز مشترک طولانی داشته و بخشی از آن نیز در محدوده این استان واقع شده است اما فاقد پاسگاه محیط‌بانی می باشد ما در انجمن نذرطبیعت تصمیم گرفتیم با کمک جوامع محلی و استخدام یکی از بومیان و خرید یک دستگاه موتور سیکلت مناسب صحرایی از حیات وحش آنجا به خصوص گونه جبیر حفاظت نمائیم.
با توجه به اینکه متأسفانه برخی از متخلفان از این محدوده که فاقد پاسگاه محیط‌بانی است وارد منطقه شده و اقدام به شکار و زنده‌گیری جبیر می‌کنند قصد داریم با این کار خلأ موجود را رفع نمائیم.

به این مطلب امتیاز دهید: