کمک برای ساخت آبشخور برای آهو های بیدوییه

کمک برای ساخت آبشخور برای آهو های بیدوییه

آهو های بیدوییه

آهو های بیدوییه

 

به نقل از نذرطبیعت: منطقه حفاظت شده بیدوئیه بردسیر کرمان با وسعتی معادل ۱۶۸۰۳۲ هکتار در ۱۰ کیلومتری شمال شهرستان بردسیر و ۷۰ کیلومتری شمال غرب کرمان واقع شده است. بلندترین کوه‌های منطقه ۲۷۴۲ متر ارتفاع دارد.

این منطقه یکی از بهترین زیستگاه‌های آهو در کشور می‌باشد که بدلیل خشکسالی شدید جمعیت حیات وحش خصوصاً آهو با کمبود آب و علوفه در نتیجه بیماری مواجه هستند که باعث پراکندگی جمعیت و با توجه به قرار گرفتن جاده آسفالت داخل محدوده و پیرامون منطقه موجب تلفات زیادی شده که می‌بایست جهت جلوگیری از تلفات بیشتر آب و علوفه منطقه به فوریت تأمین گردد.

آهوهای بیدوییه

آهوهای بیدوییه

 

با مشارکت حامیان طبیعت در مهرماه امسال نیز پروژه تأمین علوفه با موفقیت انجام شده بود و این بار قصد داریم نسبت به ساخت یک آبشخور برای آهوها اقدام نمائیم.

باتوجه به خشکسالی های اخیر اغلب چشمه‌های این منطقه خشک شده و با توجه به اینکه بعضی از باغات کشاورزی در مجاورت منطقه حفاظت شده بیدوئیه قرار دارند، به همین دلیل آهوها برای تأمین آب به مزارع هجوم آورده که همین موضوع باعث شده تا بعضی افراد سودجو از این موضوع استفاده کنند و به شکار آهوان بپردازند.

ما قصد داریم با نصب دو مخزن آب ده هزار لیتری و لوله کشی به طول ۱۰۰۰ متر آب را در یک محدوده امن در دسترس آهوها قرار دهیم.

آب این مخازن توسط تانکرهای آبرسان توسط محیط‌بانان منطقه تأمین خواهد شد.

قیمت روز مخزن آب ده هزار لیتری سه لایه با بهترین کیفیت حدود شش و نیم میلیون تومان می‌باشد و با احتساب هزینه حمل، لوله و مصالح مورد نیاز جمعاً به ۱۵ میلیون تومان نیاز داریم.

به این مطلب امتیاز دهید: